10. ročník mezinárodní cyklo-turistické akce 9. září 2017

Do zahájení 10. ročníku 9. září 2017, 6.00 h. zbývá:

 
 

Zpráva z 7. ročníku mezinárodní cyklo – turistické akce OKOLO ŽELEZNÉ RUDY s časopisem TURISTA 2014

Autor: Milan Sklenář, zveřejněno: 29. 10. 2014 10:49 hod., aktualizováno: 23. 10. 2015 12:52 hod.

Okolo Železné Rudy 2014 - foto skupin Již po sedmé se zaplnilo horské šumavské rekreační středisko Železná Ruda turisty a cyklisty. Dne 5. – 7. září 2014 se konal 7. ročník mezinárodní cykloturistické akce OKOLO Železné Rudy s časopisem TURISTA. Internetové registrace využilo v letošním roce 117 turistů a cyklistů. V bonusech nebyly jen již tradičně možnosti zdarma koupání v místních hotelech a návštěvy muzeí, ale podařilo se pořadateli získat volný vstup na lanovou dráhu na Pancíř v Železnorudském údolí a dále zdarma využít vlakového spojení mezi Zelenou Lhotou a Alžbětínem a to od pátku do neděle. Ostatní „Bonusy“ naleznete na www.pkvylet.cz v záložce Bonusy.

Nyní již k vlastní akci konané za pěkného slunečného počasí s centrem ve sportovním areálu Za Tratí v Železné Rudě. Pro účastníky pořadatel připravil čtyři pěší trasy: 5 km rodinnou – Železnorudské údolí, 18 km Nordic Walking – Pancíř, 22 km Velký a Malý Javor, 32 km pěší i cyklotrasa Sklářská stezka a 50 km cyklotrasa Šumava – Bavorský les.
Vzhledem k náročnosti pěší trasy 22 km Velký a Malý Javor, která vedla přes vrchol Velkého Javoru registrace účastníků započala v sobotu v 6. 00 hodin ráno. Malá skupinka účastníků se registrovala již krátce po této ranní hodině. Největší nápor na registrační středisko byl v sobotu mezi 9. 00 a 10. 30 hodinou. Nemalé množství účastníků využilo i možnost registrace v pátek v penzionu Habr v Železné Rudě. Celkem se registrovalo na 7. ročník cykloturistické akce Okolo Železné Rudy s časopisem TURISTA více jak 500 účastníků.
Jako host se „OKOLO“ zúčastnila šéfredaktorka časopisu Turista paní Svatava Pátková, nechyběl ani patron akce železnorudský rodák a herec pan Pavel Nový, starosta města Železná Ruda pan Ing. Michal Šnebergr a za pořadatele Milan Sklenář s Jaroslavou Sklenářovou.
Pro akci byl zvolen vloni osvědčený prostor a to sportovní areál Za tratí v Železné Rudě. V sobotu v odpo­ledních hodinách hasiči předvedli vysokozdvižnou plošinu, která slouží k zásahu na výškové budovy, byla představena technika hasičského sboru Železné Rudy a vystaven zásahový vůz s technikou horské služby. Souběžně v tomto prostoru předváděla firma Elektrokola Plzeň celý sortiment elektrokol, firma LEKI ve svém stánku prováděla školení k použití trekových holí včetně možnosti zapůjčení. Účastníci se tak mohli seznámit s tímto rychle se rozvíjejícím sportovním náčiním. Dále měli účastníci možnost zakoupit ve stáncích sportovní oblečení, dárkové předměty atd. Odpoledne vystoupilo harmonikářské DUO Bráchové a do večerních hodin hrály kapely Kníry, V3ska, Trautenberg.
Občerstvení zajišťoval Bar U Souseda a řeznictví Šnebergr.
Zbývá již jen poděkovat sponzorům a organizátorům akce a přát si v příštím ročníku opět slunečné počasí.
Ostatní informace o akci, bonusech, trasách, fotogalerii a ohlasy zúčastněných v „návštěvní knize“ jsou na www.pkvylet.cz.

Milan Sklenář
hlavní organizátor akce OKOLO Železné Rudy s časopisem TURISTA

www.pkvylet.cz historie ostatních ročníků „OKOLO“ a tipy na výlety.

Fotografie

Více ve fotogalerii >>

Okolo Železné Rudy 2014 - registrace Okolo Železné Rudy 2014 - registrace Okolo Železné Rudy 2014 - centrum akce Okolo Železné Rudy 2014 - centrum akce Okolo Železné Rudy 2014 - Bootcamp tým Nová trojka Praha Okolo Železné Rudy 2014 - foto skupin Okolo Železné Rudy 2014 - foto skupin Okolo Železné Rudy 2014 - foto skupin Okolo Železné Rudy 2014 - kultura Okolo Železné Rudy 2014 - stanování

 

Vyhledávání

Kontaktní údaje

 

Organizátoři akce

pkvylet.cz

ŽELEZNÁ RUDA

Časopis TURISTA

 

Facebook