10. ročník mezinárodní cyklo-turistické akce 9. září 2017

Do zahájení 10. ročníku 9. září 2017, 6.00 h. zbývá:

 
 

Zpráva z 9. ročníku mezinárodní cyklo – turistické akce OKOLO ŽELEZNÉ RUDY 2016

Autor: Milan Sklenář, zveřejněno: 30. 09. 2016 16:28 hod., aktualizováno: 30. 09. 2016 16:31 hod.

Již po deváté se zaplnilo horské šumavské rekreační středisko Železná Ruda turisty a cyklisty. Dne 10. září 2016 se konal 9. ročník mezinárodní cykloturistické akce OKOLO Železné Rudy. Akce se konala za pěkného slunečného počasí s centrem ve sportovním areálu Za Tratí v Železné Rudě. Pro účastníky pořadatel připravil čtyři pěší trasy: 5 km rodinnou – Železnorudské údolí, 18 km Nordic Walking – Pancíř, 22 km Velký a Malý Javor, 32 km pěší i cyklotrasa Sklářská stezka a 50 km cyklotrasa Šumava – Bavorský les.

Vzhledem k náročnosti pěší trasy 22 km Velký a Malý Javor, která vedla přes vrchol Velkého Javoru registrace účastníků započala v sobotu v 6.30 hodin ráno. Malá skupinka turistů i cyklistů se registrovala již krátce po této ranní hodině. Největší nápor na registrační místo byl v sobotu mezi 9.00 a 10.30 hodinou. Nemalé množství účastníků využilo i možnost registrace v pátek v novém Informačním turistickém středisku v Železné Rudě. Na akci opět nechyběl ani patron akce železnorudský rodák a herec pan Pavel Nový. Ve večerních hodinách pobavila svým vystoupením přítomné účastníky mimo jiné i Tereza Kerndlová.

Občerstvení na OKOLO Železné Rudy zajišťoval Bar U Souseda a řeznictví Šnebergr.

Zbývá již jen poděkovat sponzorům a organizátorům akce a přát si v příštím 10. ročníku opět slunečné počasí.

Ostatní informace o akci, bonusech, trasách, fotogalerii a ohlasy zúčastněných v „návštěvní knize“ jsou na www.pkvylet.cz.

Milan Sklenář
hlavní organizátor akce OKOLO Železné Rudy

 

Vyhledávání

Kontaktní údaje

 

Organizátoři akce

pkvylet.cz

ŽELEZNÁ RUDA

Časopis TURISTA

 

Facebook