10. ročník mezinárodní cyklo-turistické akce 9. září 2017

Do zahájení 10. ročníku 9. září 2017, 6.00 h. zbývá:

 
 

Zpráva z 6. ročníku mezinárodní cyklo-turistické akce OKOLO ŽELEZNÉ RUDY s časopisem TURISTA 2013

Autor: Milan Sklenář, zveřejněno: 25. 10. 2013 06:35 hod., aktualizováno: 29. 10. 2014 13:38 hod.

Okolo Železné Rudy 2013 - turistické cíle Dne 6. - 7. září 2013 se již tradičně zaplnilo horské šumavské rekreační středisko Železná Ruda turisty a cyklisty. Konal se již 6. ročník mezinárodní cykloturistické akce OKOLO Železné Rudy s časopisem TURISTA. Na akci se účastníci mohli registrovat na internetu již od 11. listopadu 2012. Této možnosti přihlášení v letošním roce využilo 257 turistů a cyklistů. Pořadateli účastníci v registračním formuláři předeslali zájem o nabízené bonusy. V bonusech nebyly jen již tradičně možnosti koupání v místních hotelech a návštěvy muzeí, ale podařilo se pořadateli získat volné vstupy na lanové dráhy v Železnorudském údolí a dále zdarma možnost využít vlakového spojení mezi Špičákem a Alžbětínem a v rámci slevy VLAK + registrovaní účastníci měli možnost využít 50 % slevu na dopravu vlakem z jakékoli stanice v ČR.

Nyní již k vlastní akci konané za pěkného slunečného počasí s centrem ve sportovním areálu Za Tratí v Železné Rudě. Pro účastníky pořadatel připravil čtyři pěší trasy: 6,5 km rodinnou, 15 km Bavorský les, 15 km Šumava - Nordic Walking, 30 km Železnorudské údolí a dvě trasy pro cyklisty 30 km Ferdinandovo údolí a 50 km Šukačka Javorná. Nově byla vytvořena přibližovací trasa pro cyklisty z Modravy. Hosté z Modravy se mohli zaregistrovat v online registračním formuláři. Pro zaregistrované účastníky byla připravena doprava (zdarma v rámci registrace) autobusem zpět ze Železné Rudy do Modravy v sobotu ve večerních hodinách. Je z podivem, ale tuto námi nabízenou službu nikdo nevyužil.
Vzhledem k náročnosti pěší trasy 30 km Ferdinandovo údolí, která vedla přes vrchol Velkého Javoru registrace účastníků započala již v 6.00 hodin ráno. Malá skupinka účastníků se registrovala již krátce po této ranní hodině. Největší nápor na registrační středisko byl v sobotu mezi 8.30 a 10.00 hodinou. Nemalé množství účastníků využilo i možnost registrace v pátek. Celkem se registrovalo na 6. ročník cykloturistické akce Okolo Železné Rudy s časopisem TURISTA více jak 500 účastníků. Dalších více jak 400 turistů se akce zúčastnilo, avšak neregistrovalo (zjištěno dle obsazených míst při odpoledním programu).
Jak již změněný název akce napovídal, tak v letošním roce v Železné Rudě oslavil časopis Turista 125. výročí vydávání časopisu. Oslavy se zúčastnila šéfredaktorka časopisu paní S. Pátková, předseda redakční rady zpráv pan J. Havelka, host z Toulavé kamery paní I. Toušlová, patron akce pan P. Nový, starosta města Železná Ruda pan M. Šnebergr a za pořadatele M. Sklenář s J. Sklenářovou.
Pro akci byl zvolen nový prostor a to sportovní areál Za tratí v Železné Rudě, který se osvědčil. V pátek večer pro účastníky vyhrávala hudební skupina SKIVO Michala Grubra. V sobotu v odpoledních hodinách hasiči předvedli vysokozdvižnou plošinu která slouží k zásahu na výškové budovy, byla představena technika hasičského sboru Železné Rudy a vystaven zásahový vůz s technikou horské služby. Souběžně v tomto prostoru předváděla firma E-TOTEM celý sortiment elektrokol, firma LEKI ve svém stánku prováděla školení k použití trekových holí včetně možnosti zapůjčení. Účastníci se tak mohli seznámit s tímto rychle se rozvíjejícím sportovním náčiním. Dále měli účastníci možnost zakoupit ve stáncích sportovní oblečení, dárkové předměty atd. Ve večerních hodinách vystoupila kapela ŠTREKA. V pátek i v sobotu probíhala v restauraci U Zlomené lyže beseda s tématy o Šumavě, přednášel horský vůdce z Prášil pan Frenzl.
6. ročník se opět významější měrou zasloužil o propojení obou turistických center. Bavorští kolegové byli nápomocni při organizaci akce na jejich území.
Zbývá již jen poděkovat sponzorům a organizátorům akce a přát si v příštím ročníku opět slunečné počasí.
Ostatní informace o akci, bonusech, trasách, fotogalerii a ohlasy zúčastněných v „návštěvní knize“ jsou na www.pkvylet.cz.

Milan Sklenář

hlavní organizátor akce
tel.: +420 603 894 139
Železná Ruda


www.pkvylet.cz historie ostatních ročníků „OKOLO“ a tipy na výlety

Fotografie

Více ve fotogalerii >>

Okolo Železné Rudy 2013 - registrace Okolo Železné Rudy 2013 - turistické cíle Okolo Železné Rudy 2013 - turistické cíle Okolo Železné Rudy 2013 - centrum akce

 

Vyhledávání

Kontaktní údaje

 

Organizátoři akce

pkvylet.cz

ŽELEZNÁ RUDA

Časopis TURISTA

 

Facebook